کتاب مفاهيم قرآن کريم

پرينت
دسته: بدون گروه بندی
نمایش از شنبه, 31 خرداد 1399 نوشته شده توسط فرشته (زهرا) بصراوی
خروجی PDFخروجی HTML

کتاب: مفاهيم قرآن کريم

 

شابک: 5-5-95338-600-978

نويسنده: فرشته (زهرا) بصراوی

تاريخ نشر جلد اوّل: 1391 ، قيمت جلد اوّل : 10000 تومان

تاريخ نشر جلد دوّم: 1393 ، قيمت جلد دوّم : 20000 تومان

تاريخ نشر جلد سوّم: 1395 ، قيمت جلد سوّم: 20000 تومان

 

توضيح: جلد اوّل کتاب مفاهيم قرآن کريم شامل متن، ترجمه، معنی فارسی لغات، نکات صرفی و نحوی و جدول اعراب سوره حمد و 5 آيه اوّل سوره بقره است. اين کتاب برای افراد مبتدی که هيچ آشنايی با عربی ندارند و می خواهند متن قرآن کريم را به راحتی بخوانند، بفهمند و در آن تدبّر نمايند تهيّه شده است. از پايين ترين سطح ممکن که يک مبتدی می تواند در آن قرار داشته باشد شروع نموده است. از حروف الفبای عربی و چگونگی تشکيل کلمه شروع می شود و تمام واژگان سوره حمد و ترکيب کلمات با يکديگر را توضيح می دهد و به تدريج و آرام مبتدی را به سوی درک مفاهيم قرآن کريم هدايت می نمايد.

جلد دوّم کتاب مفاهيم قرآن کريم شامل متن، ترجمه، معنی فارسی لغات، جدول چهارخانه ای کلمه، صرف، معنی و نحو تمام واژگان سوره حمد و چهل آيه اوّل سوره بقره است. اين کتاب به فراگيران مفاهيم قرآن کريم ياری می رساند تا تجزيه و ترکيب آيات را بياموزند و آنچه در جلد اوّل مفاهيم قرآن کريم آموخته اند تمرين کنند.

جلد سوّم کتاب مفاهيم قرآن کريم برای آموزشديدگان دو جلد قبل و تمام طلّاب و دانشجويان رشته های علوم اسلامی تهيّه شده است که می خواهند با متن قرآن کريم به طور تخصّصی آشنا شده در آن تدبّر نمايند. اين کتاب شيوه ای از ورور به قرآن کريم و درک مفاهيم و استخراج معارف از آيات قرآن کريم را نشان می دهد.

انتخاب کتاب برای خريد را به شماره همراه : 09126650828 پيامک کنيد.

جدیدترین اخبار

 • چاپ کتاب راه روشن

  کتاب « راه روشن، جلد دوّم، انسان شناسی و جامعه سازی »  نوشته فرشته (زهرا) بصراوی توسّط انتشارات نامه مکتب الزّهراء سلام الله عليها به چاپ رسيد. اين کتاب تفسيری از آيات چهل تا نود و يک سوره بقره است که به شيوه تدبّر در قرآن کريم تهيّه شده است. در اين کتاب علاوه بر نظرات ملاصدرای شيرازی ره ، امام خمينی ره و علامه طباطبايی ره از نظرات  شيخ طوسی ره نيز استفاده شده است. 

   

  جلد اوّل اين کتاب با عنوان « راه روشن، انسان شناسی و خودسازی »  نوشته فرشته (زهرا) بصراوی پيش از اين توسّط انتشارات نامه مکتب الزّهراء سلام الله عليها به چاپ رسيده بود. اين کتاب تفسيری از سوره حمد و چهل آيه اوّل سوره بقره است که به شيوه تدبّر در قرآن کريم تهيّه شده است. در اين کتاب به ويژه در دو فصل ششم و هفتم بسيار از نظرات ملاصدرای شيرازی ره ، امام خمينی ره و علامه طباطبايی ره استفاده شده است. 

   

  چاپ کتاب مقدّمه ای بر فرهنگ اسلامی

  کتاب مقدّمه ای بر فرهنگ اسلامی در دو جلد توسّط انتشارات نامه مکتب الزّهراء سلام الله عليها به چاپ  رسيد. مدير سايت محقّق و مؤلّف اين کتاب است. جلد اوّل اين کتاب مشتمل بر کلّيّات فرهنگ شناسی، مبانی فرهنگ اسلامی، عناصر و مؤلّفه های فرهنگ اسلامی ناشی از دانشها و عقايد و باورهای اسلامی است. عناصر و مؤلّفه های فرهنگ اسلامی ناشی از قوانين حقوقی و اخلاقی اسلام در جلد دوّم اين کتاب ارائه شده است. شاخصهای توسعه فرهنگ اسلامی يکبار در ذيل هر يک از مؤلّفه های مربوطه آمده است و يکبار به طور کامل در انتهای جلد دوّم ارائه شده است. شاخصهای توسعه فرهنگ اسلامی ارائه شده در اين کتاب با بهره گيری از منابع اسلامی تهيّه و پيشنهاد شده است. مهمترين نکته قابل توجّه در اين کتاب تبيين رابطه دين و فرهنگ است. از آنجا که فرهنگ شناسان دين را يکی از عناصر فرهنگ به شمار می آورند. جايگاه دين الهی و رابطه آن با فرهنگ همواره ناشناخته مانده هرگز توضيح داده نشده بود. در اين کتاب با استناد به آيات قرآن کريم دين به دو معنا تعريف می شود. يکی دين الهی که مجموعه ای از معارف و دستورالعمهای نازل شده از جانب خداوند است و ديگری دين بشری که مجموعه عقايد و باورها و الگوها و روشها و آيين و رسوم مذهبی است که از طرف پيراوان هر يک از اديان الهی يا اديان بشری ارائه می شود. دين با معنای اوّل يعنی دين الهی ريشه فرهنگ است که از طرف فرهنگ شناسان مغفول واقع شده است و دين بشری با توجّه به تعاريف فرهنگ شناسان از فرهنگ عين يا بخشی از فرهنگ هر يک از جوامع بشری است.

   

  چاپ کتاب جامعه شناسی دفاع مقدّس و فرهنگ ايثارگری

   

  کتاب جامعه شناسی دفاع مقدّس و فرهنگ ايثارگری نوشته دکتر سيّد مهدی آقاپور توسّط انتشارات نامه مکتب الزّهراء سلام الله عليها به چاپ رسيد.

   

    

   

   تلفن ثابت مؤسّسه : 02633412673 - دورنگار 02633412673 تلفن همراه: 09126650828 آدرس: بلوار امام خمينی (ره) (بلوار ارم) خيابان 309، پلاک 92، واحد 9

   

   
 • «چاپ کتاب نقد و بررسی « شبهه تأثيرپذيری قرآن کريم از فرهنگ زمانه

  کتاب « نقد و بررسی شبهه تأثيرپذيری قرآن کريم از فرهنگ زمانه »  نوشته نرجس خاتون انصاری توسّط انتشارات نامه مکتب الزّهراء سلام الله عليها به چاپ رسيد. در اين کتاب با ادله کافی عدم تأثيرپذيری قرآن کريم اثبات می گردد. همچنين شبهه های پيرامون اين موضوع مطرح و پاسخگويی می شود.

   

   

   
 • چاپ کتاب « بيان و شرح نهج البلاغه » 1

  کتاب « بيان و شرح نهج البلاغه »  نوشته فرشته (زهرا) بصراوی توسّط انتشارات نامه مکتب الزّهراء سلام الله عليها به چاپ رسيد. اين کتاب در سه بخش «بيان و شرح» ، «جدول اعراب الفاظ» و «معنی فارسی الفاظ» ارائه می شود. جلد اوّل به پانزده خطبه اوّل  اختصاص دارد.

   
کتاب مفاهيم قرآن کريم
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free

طراحی سایت: شرکت شبدیز